Nasz organizm jest niezwykle złożony i składa się z szeregu różnego rodzaju elementów, które muszą ze sobą odpowiednie współpracować, aby wszystko sprawnie działało. Bardzo często jednak nie zwracamy uwagi na niektóre aspekty naszego ciała uznając, że już tak jest i nic nam nie grozi. Mowa tu w szczególności o naszych stopach, a także o całym układzie ruchu, gdyż W wielu sytuacjach nawet nie jesteśmy świadomi tego, jak niezwykle poważne zaburzenia mogą powstać na tym tle. Przykładowo, już zwykłe chodzenie o własnych nogach, które wykonywane jest zbyt dużej ilości, a także w nieodpowiednich butach może doprowadzić do powstania bardzo poważnych dolegliwości w postaci chronicznego bólu. Oczywiście, jest to tylko jeden z wielu przykładów, z jakimi styka się coraz większy procent społeczeństwa.

By chronić swoje stopy

Dlatego też, jeżeli chcemy w odpowiedni sposób z tym sobie poradzić, powinniśmy zadbać o to, aby nasze stopy nie podlegały wielu uszkodzeniom. W efekcie, niezbędne może się okazać zastanowienie się nad wykonaniem sobie wkładek ortopedycznych, czyli specjalnych projektów wkładek do butów, które pozwalają na lepsze rozkładanie ciężaru naszego ciała na stopy, a tym samym zminimalizują ryzyko obstukiwania się ich i powstawania szeregu uszkodzeń. Wkładki ortopedyczne będą korzystnie wpływały na strukturę naszych kości ,regulując postawę i poprawiając nasz całościowy wizerunek. Mają szczególne znaczenie w przypadku osób, które dopiero się rozwijają i których układ kostny jest na etapie ciągłych modyfikacji. Mowa tu w szczególności o dzieciach.

Wkładki supinujące dla dzieci

Nie da się nie zauważyć, że ciągła siedząca postawa, wynikająca z rozwoju technologii i chęci korzystania z komputerów, telewizorów czy smartfonów, jak i brak ruchu oraz zła dieta, są przyczyną tego, że nasze pociechy coraz cierpią nie tylko z powodu nieprawidłowej postawy, ale także z powodu szeregu innych poważnych problemów związanych z (między innymi) koślawością stóp. Co ciekawe, problem leży tak naprawdę po obu stronach, ponieważ nawet jeśli to dzieci są mają dolegliwość w postaci koślawości stóp, to rodzice żeby im pomóc udają się do specjalistów, którzy wtedy mówią, że dziecko ma płaskostopie i tym samym zleca odpowiednie projekty i techniki leczenia po to, aby móc tego się pozbyć. Niestety jest to błędne myślenie, gdyż wykonanie prostej analizy pod kątem rozłożenia nacisku na naszą stopę bardzo łatwo pokazuje, że wcale nie mamy styczności z płaskostopiem tylko z koślawością. Aby móc sobie z nią poradzić, powinniśmy zainwestować w rozwiązanie, jakim są wkładki supinujące.

 

Podział wkładek

Tak naprawdę, wyróżniamy tu dwa typy tych wkładek. Pierwszy typ opiera się na swego rodzaju klinie. Jego zaletą jest to, że nie ingeruje on w sklepienie podłużne stopy dziecka, a tylko działa stymulująco na poszczególne części stopy. Typ drugi działa już na całą stopę, powodując lepsze rozlokowanie ciężaru ciała, a tym samym wyprostowanie. W efekcie, będzie to powodowało większy nacisk i niewygodne rozłożenie się stopy w bucie, ale tym samym, będzie się on skutecznie sprawdzał.

 

Profilaktyka w leczeniu układu ruchu

 

Niezwykle ważne jest, aby stosować odpowiednią profilaktykę, która pozwoli nam uchronić się przed wystąpieniem różnego rodzaju dolegliwości i ich objawów. W przypadku dzieci, które się rozwijają, bardzo ważne jest, aby zachować odpowiednią dawkę ruchu. Innymi słowy, uprawianie sportu korzystnie wpływa na rozwój i postawę naszego ciała, tylko istotne jest to, aby każdy ćwiczenie było poprawnie wykonywane. W momencie więc, gdy nie będziemy wykonywać danych ćwiczeń w sposób prawidłowy, może dojść do takich zaburzeń i tylko pogorszenia stanów chorobowych. Dlatego też, nawet jeżeli nasza pociecha niekoniecznie przepada za sportem to warto ją do tego zachęcić po to, aby pomóc poradzić sobie z tym problemem i lepiej wpłynąć na rozwój naszego układu ruchu, jak i samej postawy ciała.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *