Osocze prp to inaczej osocze bogatopłytkowe będące preparatami krwiopochodnymi, które idealnie sprawdzą się w szczególności, gdy chcemy wpłynąć korzystnie na nasze ciało. Tego rodzaju preparat zawiera zmniejszą ilość płytek krwi i otrzymywany jest z krwi pacjenta. W efekcie są one wzbogacone w liczne czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne. Aktualnie jest on w głównej mierze wykorzystywany między innymi w medycynie estetycznej i tym samym wypierając popularny, ale szkodliwy botoks dając zarazem niewiarygodnie lepsze wyniki i bardziej realny wygląd. Wielu naukowców zafascynowanych możliwościami osocza prp zauważyło, że wpływa ono także korzystnie na regenerację uszkodzonych elementów w tym, między innymi elementów układu ruchu stąd też zostały one zastosowanie w leczeniu, jak i niwelowaniu problemów zdrowotnych związanych z uszkodzeniami stawów, czy to jest zaburzeniem rozwoju kości. Osocze prb uzyskuje się na drodze trzech etapów.

Osocze prp – sposób uzyskania

Po pierwsze pobiera się krew z żył pacjenta (wszystko to oczywiście jest wykonywałem na czczo), a następnie pozyskuje w odpowiednim separatorze koncentrat bogatopłytkowym oraz oddziela osocza od niego. W efekcie tak otrzymany preparat wstrzykiwany jest w konkretnej miejsce ciała pacjenta by móc rozpocząć swoje działanie. Jak już wspomniano osocze bogatopłytkowe mam bardzo bogate zastosowanie i tak w efekcie stosuje się obecnie między nimi w urazach mięśni i stawów, do niwelowania stanów zapalnych, czy też problemów z gojeniem sie tkanek miękkich. W efekcie choć jest wiele zastosowań i są bardzo korzystne, to jednak z pewnością wciąż wielu z nas o tym nie słyszało. Wynika to z prostego faktu, iż jest to niezwykle nowa wręcz nowatorska metoda, dlatego też dotychczas zbyt wielu lekarzy jeszcze o niej nie wie. Niemniej jednak stykając się z dość poważnymi problemami zdrowotnymi, czy też z aspektami chorobowych naszym ciele, które wymagają regeneracji warto zastanowić się nad możliwościami osocza prp.

Łokieć tenisisty – jak skutecznie leczyć tą dolegliwość?

Tak naprawdę łokieć tenisisty jest to dolegliwość, która dotyka nie tylko osoby związane ze sportem. Bardzo często ból ten będzie dotykał między innymi osób, które wykonują pracę siedzącą przy komputerze. Ze względu na naszą dietę oraz pozycję ciała powoduje to rozwinięcie dolegliwości bólowych w dolnej częsci naszego łokcia. Oczywiście to nie jest tak, że łokieć tenisisty nie tyka tenisistów, gdyż faktycznie można spotkać się z sytuacjami, że skarżą się oni na taki ból, niemniej jednak jest to tylko 10% przypadków. Pozostałe osoby, które mają to dolegliwość to są pracownicy biurowi, monterzy, mechanicy, czy też informatycy.

Łokieć tenisisty – czym jest?

W efekcie jest to choroba, która związana ze zmianami degeneracyjnymi. Oczywiście ze względu na specyfikę dolegliwości pierwotnie zakładano, że jest stan zapalny, niemniej jednak nowoczesne technologie pozwoliły stwierdzić, że dochodzi do zmian degeneracyjnych na skutek przeciążeń i mikrourazów. W efekcie więc nawet najmniejsze obroty nadgarstkiem, chwytanie i unoszenie przedmiotów, czy też używanie klawiatury może być powodem powstania silnego bólu. Dlatego też, aby móc pozbyć się tego problemu niezwykle ważna jest zapewnienie odpowiedniej regeneracji naszego ciała. Właśnie tutaj idealnie sprawdzi się osocze prp na łokieć tenisisty.

Osocze prp na łokieć tenisisty

Dzięki właściwościom osocza bogatopłytkowego istnieje większa szansa na łatwiejszą i szybszą regenerację, a tym samym ochronę przed nadmiernym bólem, który może być na tyle uciążliwy, że uniemożliwi nam wykonywanie codziennych czynności. Podsumowując, osocze prp to rozwiązanie godne uwagi. Nawet jeśli zetkniemy się ze specjalistą, który jeszcze o nim nie słyszał, zawsze możemy samodzielnie zaproponować ten rodzaj terapii, po to by łatwiej poradzić sobie z szeregiem dolegliwości.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *